W roku szkolnym 2017/2018 Konfrontacje Instrumentów Dętych zostały umieszczone w Harmonogramie Międzynarodowych i Ogólnopolskich Konkursów Szkolnictwa Artystycznego I i II stopnia realizowanych w latach 2018-2023/24.

XXX Konfrontacje Instrumentów Dętych Drewnianych – Oława 2022 odbędą się w dniach 22-23 marca 2022 r.

W związku ze zmianą adresu e-mail, zgłoszenia prosimy kierować na adres:    sekretariat@olawamuzyczna.com

 

 

Szczegółowe informacje

 

 

Plik otwiera się po kliknięciu na nazwę:

REGULAMIN XXX KID – OŁAWA 2022

Uczestnicy Konfrontacji obowiązani są do wykonywania następujących programów:

Kategoria I:
FLET
Gérard Meniuer – Vivaldi    głos / akomp
lub
Pascal Proust – Prelude et Danse  głos / akomp
oraz program dowolny wybrany przez nauczyciela
(łączny czas wykonania: do 8 minut)
 SAKSOFON
Rene Mignion – Santa Marie-Lou (Andante i Tres modere)  głos / akomp
lub
Clay Smith – Italiana    głos / akomp
oraz program dowolny wybrany przez nauczyciela
(łączny czas wykonania: do 8 minut)
KLARNET
  1. M. Weber – Sonatina    głos / akomp
lub
Gerald Martin – Wariacje n/t The Little Brown Jug     głos / akomp
oraz program dowolny wybrany przez nauczyciela
(łączny czas wykonania: do 8 minut)
 OBÓJ
Mirosław Gąsieniec – Polka    głos / akomp
oraz program dowolny wybrany przez nauczyciela
(łączny czas wykonania: do 8 minut)
 FAGOT
Ryszard Dzięgielewski – Ćwiczenie nr 66 (Szkoła na fagot)   głos
oraz program dowolny wybrany przez nauczyciela
(łączny czas wykonania: do 8 minut)
Kategoria II:
FLET
Gabriel Faure – Sicilienne op.78   głos / akomp
lub
Marcel Poot – Sicilienne     głos / akomp
oraz program dowolny wybrany przez nauczyciela
(łączny czas wykonania: do 10 minut)
 SAKSOFON
Jules Demersseman – Fantaisie op. 32   głos / akomp
lub
Jules Demersseman – Alegretto Brillance    głos / akomp
oraz program dowolny wybrany przez nauczyciela
(łączny czas wykonania: do 10 minut)
 KLARNET
Henry Kent – Wariacje n/t Karnawału weneckiego   głos / akomp
lub
Carl Barmann – Etiuda nr 6 op. 63   głos / akomp
oraz program dowolny wybrany przez nauczyciela
(łączny czas wykonania: do 10 minut)
 OBÓJ
Miroslaw Gąsieniec – Barkarola   głos / akomp
oraz program dowolny wybrany przez nauczyciela
(łączny czas wykonania: do 10 minut)
 FAGOT
Zygmunt Noskowski – Polonez elegijny   głos / akomp
(opr. R. Dzięgielewski – Szkoła na fagot, ćwiczenie nr 104)
oraz program dowolny wybrany przez nauczyciela
(łączny czas wykonania: do 10 minut)
Kategoria III:
FLET
Benjamin Godard – Allegretto op.116 nr 1   głos / akomp
lub
Philippe Gaubert – Madrigal   głos / akomp
oraz program dowolny wybrany przez nauczyciela
(łączny czas wykonania: do 11 minut)
 SAKSOFON
Georg Friedrih Haendel – VI Sonata cz. I, II bez powtórek  głos / akomp
lub
Ronald Binge – Concerto cz. I     głos / akomp
oraz program dowolny wybrany przez nauczyciela
(łączny czas wykonania: do 11 minut)
 KLARNET
Carl Barmann – Wariacje sentymentalne nr 20 op. 63    głos / akomp
lub
Vilem Gunovsky – Romantyczny walczyk   głos / akomp
oraz program dowolny wybrany przez nauczyciela
(łączny czas wykonania: do 11 minut)
 OBÓJ
Mirosław Gąsieniec – Tarantella I     głos / akomp
oraz program dowolny wybrany przez nauczyciela
(łączny czas wykonania: do 11 minut)
 FAGOT
Zdzisław Nowacki – Taniec robota   głos / akomp
(opr. R. Dzięgielewski – Szkoła na fagot, ćwiczenie nr 213)
oraz program dowolny wybrany przez nauczyciela
(łączny czas wykonania: do 11 minut)

UWAGA: Utwory obowiązkowe należy wykonywać z pamięci!

                Uczestnicy występują z własnym akompaniatorem.

  • Karta zgłoszenia – XXX KID-Oława 2022 (doc)
  • Oświadczenie o przetwarzaniu danych osobowych (doc) – obowiązkowy załącznik do Karty zgłoszenia każdego uczestnika
Informacje dodatkowe

1. noclegi można rezerwować w następujących hotelach:

CTKiR Browar PROBUS w Oławie tel. 71-721-54-00

Hotel „Viktor” w Oławie tel. 71-313-29-48

Hotel „Marta” w Oławie tel. 71-313-40-23

Hotel „Winna Góra” w Oławie tel. 71-313-69-49

Hotel „Jakub Sobieski” w Oławie tel. 71-301-41-80

Hotel „Grażka” w Oławie tel. 71-303-25-25

Hotel „Duet” w Jelczu-Laskowicach tel. 71-318-83-50

Hotel „Antonio” w Jelczu-Laskowicach tel. 71-381-21-21

„ART HOTEL” w Jelczu Laskowicach tel. 71-318-80-60

 

2. wyżywienie:

CTKiR Browar PROBUS w Oławie tel. 71-721-54-00

Restauracja „Starobrzeska” tel. 71-726-18-87

Restauracja „Marta” tel. 71-313-40-23

Restauracja „Grażka” tel. 71-303-25-25

Pizzeria „Avanti” tel. 71-303-41-98

Jadłodajnia „Jak u Mamy”  tel. +48 881 938 566

 

UWAGA!!!!!
Noclegi i wyżywienie szkoły rezerwują we własnym zakresie.

Galeria

Podsumowanie XXIV KID – Oława 2015 r. przygotowane przez Panią Małgorzatę Sidor (www.osi.olawa.pl)